15 lat Ośrodka ... kronika wspomnień

 

15 Lat Pracy Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej Gminy Miejskie Chojnice to 15 lat ścisłej współpracy Ośrodka z Gminą Wiejską Chojnice za pośrednictwem Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Wiejskiej Chojnice. W trakcie tych minionych lat wspólnie zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć. Do tych, które najbardziej pozostały w mojej pamięci należą Wakacyjne Obozy Socjoterapeutyczne, gdzie mieszkańcy gminy miejskiej i wiejskiej wspólnie wyjeżdżali na obóz uczyć się życia w rodzinie, którą w trakcie obozu wspólnie tworzyliśmy. Byli tam wspaniali ludzie uczestnicy i prowadzący, z którymi przeżyliśmy wspaniałe chwile.

Przez wszystkie te lata Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej był dla Gminy Wiejskiej Chojnice jak bardziej zamożny brat, który gotowy jest dzielić się wszystkim co posiada ze swym mniej zamożnym bratem. Ośrodek był miejscem gdzie szkoliło się wielu fachowców prowadzących swoją działalność na terenie Gminy Wiejskiej Chojnice. Z pomocy Ośrodka nieodpłatnie skorzystało i nadal korzysta bardzo wielu mieszkańców Gminy Wiejskiej Chojnice. Ta współpraca trwa nadal. Nie sposób wyrazić wdzięczności za wszystko dobro, które Ośrodek uczynił dla dobra mieszkańców Gminy Wiejskie Chojnice.

Mi więc przypada zaszczyt powiedzieć z okazji tej pięknej 15 Rocznicy: Dziękuję, Dziękuję i jeszcze raz Dziękuję. Chciałbym również życzyć Ośrodkowi aby jak najdłużej prowadził swoją działalność niosąc pomoc i wsparcie wszystkim potrzebującym.

 

Z poważaniem

Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki i

Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Gminy Wiejskie Chojnice

Adam Modrzejewski

 

==============================

Ośrodek w moim życiu jest od zawsze, od samego początku gdy powstał. Pamiętam moje pierwsze spotkanie z uśmiechniętą panią Dyrektor, pełną wsparcia i chęci pomocy.

Tak samo spostrzegam wszystkich pracowników Ośrodka. Otrzymałam tam dużo wsparcia i konkretnej fachowej pomocy. To dzięki Wam poukładałam sobie swoje życie, wzmocniłam się i odzyskałam pewność siebie. Dziękuję za to że jesteście.

Dzisiaj, życzę Wam dużo zdrowia i dalszych sukcesów w pracy. Dziękuję, że niesiecie pomoc osoba w potrzebie.

Wdzięczna podopieczna

 

===============================

Cześć! Dzień dobry!

Moje 13 lat pracy w Ośrodku to ... to spory kawał mojego życia... To wiele Grup Rozwoju Rodzica, wiele Grup dla DDA, mnóstwo zajęć dla maluchów, starszych dzieci i młodzieży oraz setki, a może i tysiące spotkań indywidualnych. Jestem wdzięczna wszystkim tym osobom, które mi zaufały i powierzały opiekę nad swoimi dziećmi, pozwalały na towarzyszenie im w szukaniu rozwiązań trudnych życiowych spraw i w rozwoju osobistym.

Te 13 lat to również wspólne wyjazdy na obozy rodzinne, pikniki, spotkania świąteczne. Te kilkanaście lat to ogrom wspólnie przeżytych uczuć, doświadczeń i wrażeń. Wreszcie te wszystkie lata to wiele wartościowych znajomości, a także (a może przede wszystkim) pięknych przyjaźni- mam nadzieję na całe życie.

Pozdrawiam.

- Dorota

 

================================

Niezapomniane przeżycia

Z Ośrodkiem Profilaktyki  Rodzinnej w Chojnicach związana jestem od 2007 roku, a przede wszystkim z ludźmi, którzy tam pracują, jak i tymi, których tam poznałam. To oni stanęli na mojej drodze i byli moim wsparciem, towarzysząc mi w trudnych, jak i w przyjemnych chwilach mojego życia. Dziękuję Dyrektor Ośrodka, pani Agnieszce, za możliwości korzystania dla mojego syna Emila ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej, wsparcie i poświęcony czas na rozmowy. Mogłam korzystać z pomocy terapeutów, kuratorów i prawników.

Mile wspominam wyjazdy socjoterapeutyczne w góry, jak i te bliższe w naszych Borach Tucholskich, gdzie po każdym dniu wysiłku i zmagań na szlakach i w interakcjach z drugim człowiekiem mogliśmy o tym wieczorem porozmawiać. Były to dla nas radosne chwile, dużo śmiechu i mądrych rad na życie. Grupy rozwojowe, na które uczęszczałam ja, jak i mogły moje dzieci dużo wniosły w nasze codzienne życie, teraz widać tego owoce. Na terenie Ośrodka odbywają się do tej pory mitingi Anonimowych Alkoholików, z których korzystam. Przecudowne wszystkie imprezy, takie jak sylwestry, zabawy karnawałowe, które odbywały się na sali gimnastycznej. Było to coś nowego dla mnie, jak i dla moich dzieci, mogliśmy tam wspólnie bawić się z dziećmi na trzeźwo. Jeden z najważniejszych momentów w moim życiu to ten, w którym sala gimnastyczna przeobraziła się w salę balową na moim ślubie, chociaż pan „młody” miał nogę w gipsie i tak zabawa była udana. Wesele miało osobisty charakter, było inne od wszystkich, gdyż odbywało się bez alkoholu. Miłym zaskoczeniem, niespodzianką, było dla nas, jak pan Adam wygłosił parę słów o nowożeńcach, co wykorzystali inni członkowie wesela, również dzieląc się z nami  miłymi słowami.

Cieszę się, że na mojej krętej, ale właściwej drodze stanęli ci wszyscy ludzie z tego Ośrodka.  Jest to miejsce, z którego warto korzystać i polecać innym potrzebującym osobom.

Życzymy Wam kolejnych lat sukcesów i dalszego wspierania wszystkich, którzy tego potrzebują.

„ Człowiek jest wieki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…”

Jan Paweł II

 

=================================

Witajcie!

Jest mi niezmiernie miło, że mogę podzielić się krótkimi wspomnieniami z pracy w OPR. Tych kilka lat mogłem być częścią zespołu ośrodka. Bardzo dobrze wspominam ten czas i współpracę z innymi osobami. Był to ważny i cenny okres mojego zawodowego życia.

Gratuluję dyrekcji i wszystkim pracownikom oraz osobom wspierającym OPR, życzę dalszych, zacnych jubileuszy. Dziękuję za pamięć,

Pozdrawiam, Mirek.

 

===================================

W dniu gdy Ośrodek Profilaktyki rodzinnej w Chojnicach obchodzi swoje 15-lecie,  chcę życzyć jego pracownikom i pani Dyrektor wszystkiego co najlepsze. Życzę Wam samych sukcesów w pracy i dalszych wielu jubileuszy.

Każdy jubileusz to czas wspomnień i przemyśleń. Dla mnie w mojej pracy zawodowej Ośrodek i jego specjaliści są dużym wsparciem. Tutaj profesjonalną pomoc otrzymują  uczniowie z mojej szkoły, którzy mają zaburzenia zachowania, eksperymentują z alkoholem, czy papierosami, są ofiarami przemocy lub przeżywają jakąś rodzinną tragedię. Tutaj mogę skierować cała rodzinę i wiem, że otrzyma ona kompleksowa pomoc.

Dla pedagoga szkolnego, współpraca z Ośrodkiem jest bardzo dużym wsparciem. W waszym Ośrodku zdobywałam również wiedzę, poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych szkoleniach. Zapadło mi w pamięci szczególnie  szkolenie z Fas-u, czy spotkanie z sędziom nt. przestępczości wśród nieletnich i wiele innych, które ułatwiało mi moją pracę. Dziękuję również za wiele spotkań pedagogów szkolnych i możliwość wymiany doświadczeń.

Tak więc cieszę się że jesteście i pamiętajcie, że „Dobro wraca”.  Życzę  Wam aby do Was wracało zarówno w Waszej pracy jak i w życiu osobisty.

Pedagog Szkolny

 

===================================

Witajcie goście rocznicowi.

Pozwolę sobie na określenie, że Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach jest także moim miejscem, jakże ważnym dla mnie. Miałem przyjemność i zaszczyt pracować w OPR od początku jego istnienia, chociaż mam świadomość, że program i pomysł na jego funkcjonowanie, były też sumą doświadczeń czerpanym od osób pracujących w obszarze profilaktyki uzależnień jeszcze przed jego powstaniem. Pamiętam pierwszą pacjentkę, uzależnioną od substancji psychoaktywnych, która trafiła do mnie w ramach interwencji rodzinnej. Wydawało mi się wtedy, że mam wiedzę i umiejętności do podejmowania wyzwań, rozwiązywania problemów i skutecznego pomagania, bardzo się myliłem...

Pomimo świadomości, że tak wiele osób skorzystało z Naszej pomocy i trwale odmieniło swoje życie, dzisiaj po 15 latach cały czas się uczę i mam pokorę wobec Nowych wyzwań. Dziękuję za stworzenie możliwości wspólnego działania i wzbogacania mojego doświadczenia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dalszych sukcesów.

Piotr Janiszewski

 

===================================

Wspomnienia Lulka

Jak tylko powstawał Ośrodek Profilaktyki w Chojnicach to od samego początku mocno kibicowałem Agnieszce wtedy jeszcze Kortas ;). A poznałem ją w Bydgoszczy jako studentkę na kursie samoobrony kobiet organizowanym przez bydgoską policję czyli mnie i kolegę Sławka. Jeździłem do Ośrodka z Bydgoszczy chyba raz w tygodniu na dyżury związane z pomocą ofiarom przemocy w rodzinie. Potem kilka szkoleń dla różnych grup zawodowych. Nie zapomnę pewnego epizodu bycia Clownem na festynach organizowanych przez Ośrodek. Tam też poznałem bardzo fajnych młodych ludzi zaangażowanych w pomaganie innym. I ciekawą postać telewizyjną Jarka Kreta od pogody.

To tak w skrócie bo dużo by dobrego opowiadać. Generalnie niezapomniane dla mnie chwile, niezapomniane ciekawe osoby, kolejne doświadczenie na mojej drodze zawodowej w pomaganiu ludziom.... tak wspominam kontakt z Ośrodkiem i obecną dziś Panią Dyrektor Agnieszką  no dziś już Kortas-Koczur ;)

Robert Lubrant

 

====================================

 

Dzień dobry!

Bardzo miło i ciepło wspominam współpracę z Ośrodkiem Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach, a przede wszystkim  - z Panią Dyrektor Agnieszką Kortas-Koczur. Dzięki współpracy z Ośrodkiem miałem zaszczyt, a tym samym przyjemność, przeprowadzić cykl spotkań dla rad pedagogicznych dotyczący przyczyn sięgania po środki psychoaktywne przez młodych ludzi. Przez kilka miesięcy wspólnie z Panią Dyrektor odwiedzaliśmy chojnickie szkoły, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z osobami uczestniczącymi w przygotowanych przez nas warsztatach. Bardzo się cieszę, że miałem możliwość spotkania na swojej drodze życiowej grona tak kompetentnych, życzliwych i profesjonalnie podchodzących do swoich obowiązków zawodowych osób, jakimi są pracownicy Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach.  Praca w takich warunkach to prawdziwa przyjemność.

Z wyrazami szacunku,

dr Damian Nosko

====================================

Poprzednie wiadomości

12 czerwca 2020 roku dniem wolnym

12 czerwca 2020 roku dniem wolnym

Zgodnie z rozporządzeniem nr 78/2020 Burmistrza Miasta Chojnice z dnia 03.06.2020, 12 czerwca (tj. piątek) będzie dniem wolnym od pracy, a Ośrodek Profilaktyki Rodzinny pozostanie zamknięty.... (więcej)

Świetlica dla dzieci w wieku przedszkolnym

Świetlica dla dzieci w wieku przedszkolnym

Informujemy, że trwa nabór na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci w wieku przedszkolnym. Poniżej znajduje się wniosek, który należy wypełnić i wrzucić do skrzynki... (więcej)

Praca Ośrodka

Praca Ośrodka

W razie potrzeby zachęcamy do kontaktowania się z nami telefonicznie (nr tel. 52 397 35 74) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (sekretariat@opr-chojnice.pl).  Spotkanie jest... (więcej)

Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne

Kochani, w związku z trudną sytuacją w kraju i na świecie, jaką jest pandemia COVID-19, informujemy, że kontakt z nami jest możliwy:  telefonicznie (tel. 52 397 35 74) oraz za... (więcej)

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem