Streetworking - zaproszenie ...

Kiedy chłopiec spotkał lisa, byli dla siebie obcymi stworzeniami spotkanymi gdzieś przypadkiem. Kiedy jednak postanowili się wzajemnie oswoić, chłopiec podjął się wyzwania, przychodził codziennie w to samo miejsce, gdzie czekał lis. Codziennie mogli usiąść trochę bliżej siebie, a po spędzonym wspólnie czasie, lis powoli zaczynał odczuwać zniecierpliwienie, kiedy oczekiwał na chłopca (na podstawie: A. De Saint Exupéry, Mały Książę).

 

Streetworking w dosłownym tłumaczeniu to praca na ulicy, praca uliczna. Jest to specyficzny sposób, metoda mająca na celu dotarcie do konkretnej grupy odbiorców poprzez bezpośrednie spotkanie w miejscach najczęściej przez nich odwiedzanych. To długofalowa praca z dziećmi i młodzieżą, które spędzają dużo czasu poza domem rodzinnym, na przysłowiowej “ulicy”,  organizując go sobie samemu bez wsparcia i opieki odpowiedzialnych osób dorosłych.

Streetworkerzy – pedagodzy ulicy docierają do dzieci z rodzin mierzących się z różnymi problemami, które nie uczęszczają do okolicznych świetlic wychowawczych i nie biorą udziału w zajęciach klubów sportowych i domów kultury. Życie podwórkowe naraża ich na rożnego rodzaju zagrożenia – przemoc, przestępczość i uzależnienia.

Streetworking wśród osób młodych, jest metodą pracy, prowadzonej przez odpowiednio przygotowanych i przeszkolonych pracowników z młodzieżą i pozostającą poza systemem:

•    W jej środowisku,

•    Na jej zasadach,

•    W jej tempie,

•    Według planu, który zaakceptowała.

 

Czujesz że to misja dla Ciebie?

Przyjdź na spotkanie organizacyjne.

Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach

03.03. 2023 (piątek) godz. 13.30

 


Poprzednie wiadomości

BAL PRZEBIERAŃCÓW 2023 ...

BAL PRZEBIERAŃCÓW 2023 ...

  ZAPRASZAMY DO GALERII (więcej)

PODZIĘKOWANIE ... Wigilia 2022...

PODZIĘKOWANIE ... Wigilia 2022...

Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom, za bezinteresowną pomoc i życzliwość, którzy w szczególny sposób... (więcej)

ŻYCZENIA 2022 ...

ŻYCZENIA 2022 ...

"Zatrzymajmy w Naszych sercach ten magiczny czasŚwiąt Bożego Narodzenia przez cały rok,  pamiętajmy uśmiechać się częściej do ludzi i siebie. Dbajmy o relacje, życzliwość wzajemny... (więcej)

Fundacja Feminoteka - o przemocy...

Fundacja Feminoteka - o przemocy...

Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy. Celem jest zachęcenie Ukrainek do... (więcej)

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem